Program

Marți, 7 mai
          ➢ 12:00 – 14:00 Inspectarea traseelor de către UCI, UEC și LOC
          ➢ 15:00 – 17:00 Confirmări participanți – toate categoriile – toate competițiile

Miercuri, 8 mai
          ➢ 10:00 – 13:00 Confirmări participanți – toate categoriile – finale pentru XCC
          ➢ 10:00 – 11:30 Antrenamente oficiale XCC Feminin
          ➢ 11:30 – 13:00 Antrenamente oficiale XCC Masculin
          ➢ 13:00 – 14:30 Antrenamente oficiale XCR/XCO Feminin
          ➢ 14:30 – 16:00 Antrenamente oficiale XCR/XCO Masculin
          ➢ 16:30 Calificări XCC Elite și U23 Masculin #1 and #2 (dacă este necesar)
          ➢ 17:00 Calificări XCC Juniori (dacă este necesar)
          ➢ 18:00 – 18:45 Ședința managerilor de echipă

Joi, 9 mai
          ➢ 08:30 – 10:30 Confirmări participanți, finale pentru XCR
          ➢ 08:30 – 09:30 Antrenamente oficiale XCC Feminin
          ➢ 09:30 – 10:30 Antrenamente oficiale XCC Masculin
          ➢ 11:00 – 11:30 Juniori Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 11:30 – 11:45 Juniori Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢ 11:45 – 12:15 Juniori Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 12:15 – 12:30 Juniori Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢ 13:30 – 14:30 Antrenamente oficiale XCR/XCO Masculin/Feminin
          ➢ 14:30 – 15:00 U23 Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 15:00 – 15:15 U23 Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢ 15:15 – 15:45 U23 Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 15:45 – 16:00 U23 Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢16:00 – 16:30 Elite Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 16:30 – 16:45 Elite Feminin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢ 16:45 – 17:15 Elite Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Finala
          ➢ 17:15 – 17:30 Elite Masculin, Cross Country Short Track (XCC), Festivitatea de premiere
          ➢ 19:00 – 19:30 Confirmări finale participanți Team Relay (XCR)

Vineri, 10 mai
          ➢ 10:00 – 12:00 Antrenamente oficiale XCO toate categoriile
          ➢ 10:00 – 12:00 Confirmări participanți finale pentru toate competițiile XCO (Juniori, U23, Elite)
          ➢ 12:00 – 14:00 Antrenamente oficiale DOAR pentru Team Relay (XCR)
          ➢ 15:00 – 16:30 Team Relay (XCR), Finala
          ➢ 16:45 – 17:00 Festivitatea de premiere Team Relay (XCR)

Sâmbătă, 11 mai
          ➢ 09:00 – 10:00 Antrenamente oficiale XCO Juniori Masculin/Feminin, U23 Masculin
          ➢ 11:00 – 12:15 Juniori Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 12:30 – 12:45 Juniori Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere
          ➢ 13:00 – 14:15 Juniori Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 14:30 – 14:45 Juniori Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere
          ➢ 16:00 – 17:30 U23 Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 17:45 – 18:00 U23 Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere

Duminică, 12 mai
          ➢ 09:00 – 10:00 Antrenamente oficiale XCO U23 Feminin, Elite Masculin/Feminin
          ➢ 10:30 – 12:00 U23 Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 12:15 – 12:30 U23 Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere
          ➢ 13:00 – 14:40 Elite Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 14:55 – 15:10 Elite Feminin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere
          ➢ 16:00 – 17:40 Elite Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Finala
          ➢ 17:55 – 18:10 Elite Masculin, Cross Country Olympic (XCO), Festivitatea de premiere

Trasee

Cross-Country Short-Track  (XCC)

Cross-Country Olimpic (XCO)